Iran Bio Diesel 

ساخت خطوط تولید بیودیزل

بیودیزل ایران مفتخر به بکارگیری فن آوری انحصاری اختراع خود CFR( راکتور گداخت سرد) در تولید بیودیزل  می باشد. به کارگیری این فن آوری منحصر به فرد و دراختیار داشتن سامانه کاتالیست جامد ما را در جایگاه منحصر به فردی از حیث تولید با کیفیت ترین بیودیزل دنیا قرار داده است. به همین ترتیب ساخت و راه اندازی خطوط مشابه بیو دیزل در دیگر نقاط جهان باعث افتخار ما خواهد بود.

تولید بیو دیزل های قابل تجزیه

این دسته از پلیمر ها که از سال 1994 تا کنون در مقیاس صنعتی تولید شده اند، در مقایسه با انواع امروزی پلیمرها که برای تجزیه به مدت 200-500 سال زمان نیاز دارند می توانند در مدت زمانی حدود 1-2 سال تجزیه شده و قابلیت تبدیل به کمپوست را دارند. این دسته از پلیمرها بسیار نو ظهور بوده و میزان استحصال شده از آنها در فرآیند تولید حجم مورد تقاضای بازار داخلی را پاسخگو نمی باشد. بیودیزل ایران مدعی است که از طریق دست یابی به فن آوری منحصر به فردCFR خود و بهره مندی از حجم بالای گیلیسرین تولید شده، دارای پتانسیل مناسبی در تولید پلیمرهای قابل تجریه می باشد.

توسعه کشت دانه های روغنی

روغن های خام گیاهی به عنوان اولین و معمول ترین مواد اولیه مورد مصرف در تولید بیودیزل در دنیا شناخته شده اند. اگرچه این مواد یکی از منابع اصلی غذایی محسوب می شود و تولید بیودیزل می تواند بر زنجیره غذایی تاثیر منفی بگذارد، دپارتمان تحقیق و توسعه بیودیزل ایران موفق به دستیابی به روش هایی عملی جهت توسعه تولید این دانه های روغنی برای هرزمین زراعی شده است.  بیو دیزل ایران  می کوشد تا روش های عملی دست یافته خود را به منظور توسعه و ارتقاء کشت دانه های روغنی به بخش کشاورزی ارائه دهد.

آگاهی از روش های مدیریت سوخت

ارتقاء بازده سامانه های مصرف کننده انرژی یکی از اصول مدیریت بر کاهش مصرف سوخت است. با بکار گیری روش های گوناگون مدیریت مصرف سوخت در کنار یکدیگر، می توان میزان مصرف سوخت در یک کشور را به میزان 30-40 % کاست.

بهینه سازی خطوط قدیمی تولید بیو دیزل

فرآیندهای تولید بیودیزل را می توان به دو گونه اصلی دسته بندی کرد. نوع اول که شایع ترین روش مورد استفاده در تولید بیودیزل در سرتاسر جهان است روش بچ می باشد. در این روش که از 2 تا 24 ساعت به طول می انجامد، راکتور به همراه بخش های تجزیه نیازمند دریافت گرما و عمل اختلاط هستند. از اینرو این فرآیند بسیار پرهزینه بوده و مصرف انرژی بالایی نیز دارد. نوع دوم فرآیند جدیدی شامل سامانه های یکپارچه می باشد که تفاوت زیادی به روش بچ ندارد. درهر حال فن آوری منحصر به فرد کارگرفته شده در کارخانه ما، فرآیند تولید را از حیث کوتاه سازی زمان تولید، (افزایش تولید در مقیاس زمان و در نتیجه افزایش بهره وری) صرفه جویی در مصرف انرژی و فضای مورد نیاز بسیار اقتصادی تر می سازد. بنابراین میتوان نتیجه گرفت که به کار گیری فن آوری منحصر به فرد بیو دیزل ایران در تولید بیو دیزل از لحاظ اقتصادی نسبت به دیگر روش های مورد استفاده در دنیا بسیار توجیه شده تر است.

تولید مشتقات گلیسیرین و موارد کاربرد آنها

گلیسیرین با خلوص بالا به عنوان محصول فرعی فرآیند تولید بیودیزل در بسیاری از صنایع مورد استفاده می باشد. به کارگیری گلیسیرین در صنعت پلیمر و بویژه در پلیمرهای قابل تجزیه منجر به کاهش مواد زاید ناشی از فرآیند های تجزیه خواهد شد. بیودیزل ایران در نظر دارد نگرانی های ناشی از تاثیر آلودگی های پلیمری در طبیعت و محیط زیست  را بوسیله توسعه این بخش مرتفع سازد.

سرمایه گذاری به صورت سرمایه گذاری مشترک (Joint Venture) برای تولید بیودیزل

این شرکت آمادگی دارد تا ضمن همکاری مشترک نسبت به توسعه فناوری منحصر بفرد خود در سطح کشور و همچنین دیگر کشورهای دنیا اقدام نماید. 

کاهش فرایند تولید و حذف فرایندهای زائد و همچنین کاهش قیمت تمام شده از ویژگی های این فناوری منحصر بفرد می باشد.

ساخت و توسعه ی پالایشگاه های روغن و ارتقاء فرآیندهای تصفیه نفت و سولفور گیری

فن آوری CVR این امکان را فراهم می سازد تا انواع مختلف واکنش های شمیائی با بالاترین درصد بازده، کمترین هزینه و کوتاه ترین زمان به سرانجام برسند. از طریق مهار سازی پدیده مخرب کویتیشن(CAVITATIONS) امکان اعمال شوک به محیط سیال فراهم شده و انرژی آزاد شده منجر به افزایش گرما در سیال خواهد شد.

Select Language

ورود به سایت

حدیث روز

امام زمان حضرت مهدي -عجل الله تعالی فرجه الشریف- فرمودند: إِنّا غَیْرُ مُهْمِلینَ لِمُراعاتِكُمْ، وَلا ناسینَ لِذَكْرِكُمْ، وَلَوْلا ذلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ الَّلأْواءُ وَاصْطَلَمَكُمُ الاَْعْداءُ ... ما در رسیدگى و سرپرستى شما كوتاهى و اهمال نكرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم كه اگر جز این بود، دشوارى ها و مصیبت ها بر شما فرود مى آمد و دشمنان، شما را ریشه كن مى نمودند ... احتجاج، ج2، ص323